Poradna s výběrem zařízení

KAMEROVÉ SYSÉMY
 
Moderní systém zabezpečení je už nemyslitelný bez instalace účinného monitorovacího systému, který by umožnil získat informace o tom, co se děje v oblasti domů, kanceláří nebo podniku. Cílem takového zařízení může být jak ochrana území nebo monitorování průběhů pracovního procesu. Naše společnost nabízí možnost objednat projektování, montáž a údržbu integrovaných bezpečnostních systémů dohledu jakékoliv složitosti a rozsahu. Kontaktujte nás!
 
PROČ JE KAMEROVÝ SYSTEM TAK POTŘEBNÝ
 
Na dnešní den technologie která by umožnila získat výsledek podobný kamerovýmu systému, prostě neexistuje. Jenom kamerový systém dává možnost získat co nejvíce informací o tom, co se děje, takže vždy funguje perfektně jako bezpečnostní opatření. Pouhá přítomnost kamer v mnoha případech je důvodem, že lidi se zlým úmyslem opouštějí své plány a dávají přednost méně bezpečným objektům.
 
BEZPEČNOSTNÍ KAMEROVÉ SYSTÉMY: DRUHY A VLASTNOSTI ŘEŠENÍ
 
Pokrok technologií se posunul tak daleko, že výrobci zařízení jsou připraveni nabídnout širokou škálu možností, z nichž každá má své výhody a nevýhody. V závislosti na požadované možnostech a technických podmínkách pro navrhování, odborníci z firmy Sun Company s.r.o. volí vhodné vybavení, konfigurace sítě a místo zařízení v areálu. Máme dlouholeté zkušenosti se sledovacími systémy všech typů. Doporučujeme používání digitálních systémů video pozorování, jako nejvíce moderní a technologicky vyspělé, ale máme možnost instalace analogových a smíšených systémů a nabízíme odbornou pomoc při výběru systému zařízení prezentované v našem internetovém obchodě.
 
NEVÍTE, JAKÝ SYSTÉM JE VHODNÝ PRO VAŠE POTŘEBY?
 
ANALOGOVÉ KAMEROVÉ SYSTÉMY
 
V tomto případě jde o levné kamerové systémy, ve většině případů jsou použity pouze na sledování malých objektů. Zařízení pracuje s analogovým signálem. Kamery, videorekordéry a zařízení pro uskladnění informocí,  jsou součástí jedné sítě. K uskládnění  informací se používají magnetické  desky.
Princip fungování takového systému je následující: analogový signál se přivádí z kamery do videorekordéru, to zase vytváří záznam informací získaných od kamery, umožňuje jeho zobrazení a nastavení provoznchí režimů a kontroly systémů v případě potřeby. Pokud se používá jako součást systému více kamer, signály, které jsou přijímány v jednom počítač, se zapíná multiplikátor, který poskytuje nejen příjem, ale i zpracování informací. Jeho použití může značně zjednodušit konfiguraci sítě, čímž se zvýší její spolehlivost. V současné době odborníci považují tento systém zastaralý, zranitelný, s minimální možnou konfiguraci, mající videosignál s nízkým rozlišením, a naše společnost nedoporučuje jej pro instalaci.
 
DIGITÁLNÍ KAMEROVÉ SYSTÉMY
 
Jak ukazuje praxe, jedním z nejvyhledávanějších moderních řešení jsou právě takové digitální kamerové systémy. Jsou nejvíce kompaktní, snadno se udržují a jsou progresivní, mají mnoho funkcí. Převádění informací získaných z videokamery může být vyplněno jak pomocí tradičních kabelových tras a nebo přes wi-fi sít'. Standardní soubor zařízení obsahuje:
digitální videokamery, které jsou dnes považovány za jeden z nejslibnějších a současně  progresivních druhů zařízení pro pořízení videozáznamů, které je schopno poskytovat vysoce kvalitní obraz bez ohledu na počasí nebo denní dobu;
Switch, sloučujicí do jedné sítě více videkamer a videorekordéru NVR za pomocí UPT kabelu;
Router – příbor který v některých případech je potřebný k napojení na internet síť.
 
SMÍŠENÉ OCHRANNÉ KAMEROVÉ SYSTÉMY
 
Docela často, v posledních několika letech, kamerové systémy procházejí modernizací, při které  s minimálními náklady, je možné dosáhnout moderních požadavků. Podstata změny je v tom, že se instalují specialní pláty, které jsou schopny proměnit signál, tak aby se dal zapsat na digitální nebo analogový nositel. Ale v tomto případě bude působit slabý článek, prvky starého systému budou nastaveny na nízkou úroveň kvality zaznamenaného videa.
 
JAK SI VYBRAT OCHRANNY SYSTÉM DOHLEDU
 
Jak i při výběrů jakého koliv jiného zařízení, je nutné si ujasnit cíle a úkoly, které musejí být vyřešeny při projektování a instalaci kamerového systémů. Specialisté firmy Sun Company s.r.o.  před začátkem práce nad nabídnutým proektem, práce se vždy začíná ze sestavení technického úkolů. Přesně v tomhle dokumentů se formulují zíkladní požadavky, které se týkají eksplotace zařízení, jeho technických možností, sféry použití a místa instalace.
 
ALGORITMUS VÝBĚRU KAMEROVÝCH SYSTÉMŮ SPECIALISTY FIRMY Sun Company s.r.o.:
 
Tvorba technických úloh na základě požadavků zákazníka a tvorba nezbytných pro řešení úloh technické specifikace.
Proektování ochranného kamerového systému, plánování rozmístění zařízení.
Vývoj konfigurace sítě monitorovacího systémů vytvořený na základě platform MOSIN, který bude nejvýhodnější možností pokud si zákazník vybere digitální kamerový systém, plánuje se rozšíření proektovaného systému, vyžaduje oddálený přístup k systému.
Výběr zařízení, jeho základem je videokamera jako druh techniky nastavujicí úroveň celého kamerového systému. Pro výběr optimálního modelu videokamery je nutné si odpovědět na tyto otázky:
Rozlišení – je vždy moc důležité, tak jak od hodnoty tohoto parametru je závisí možnost uvidět co nejmenší detaily a získat jasnou kvalitu obrazu při jejich zvětšení;
Pozorovací úhel – musí být vždy větší předpokladného, pro poskytnutí možnosti kotroly celé oblasti v zorném poli;
Typy kamer – model může být kabelový nebo bezdrátový, otáčivý, skrytý, panaramový, infračervený, určený k rozmístění na ulici nebo uvnitř budovy.
 
 
CO ZNAMENÁ ZKRATKA:
 
WDR (Wide Dynamic Range) - je funkce rozšířeného dynamického rozsahu,  poskytuje vyvážený obraz barvy a světla v obtížných podmínkách, při podsvícení ze zadu a intenzivním přeměnným osvětlením. Významě je důležitý  zejména u vstupu / výstupu z tunelu, pod silným přímým slunečním světlem, atd.                 Funkce upravuje expozici na určitých místech obrázku, nejtemnější části dělá světlé a naopak ty světlé dělá tmavšími.
 
HDR (High Dynamic Range) je navržen tak, aby výrazně zlepšit kvalitu a detalizaci obrazu v obtížných podmínkách (silné vztřícné světlo, slabé osvícení v noci atd) díky kombinací dvou snímků s různým expozičními úrovněmi do jednoho optimálního a sbalnsovaného. HDR - technologie umožňuje vytvářet vysoce kvalitní záznam obrazu z velmi tmanvých a jasných oblastí, díky dvojitému snimku metrixu s temnou a světlou expozicí, naložených na sebe, za pomocí čeho se realizuje vysoce kvalitní noční natáčení.
 
 
 

Srovnání ruzných typů kamer

/album/fotogalerie-poradna-s-vyberem/analog-vs-digital-jpg1/ /album/fotogalerie-poradna-s-vyberem/analog-vs-digital-nigth-jpg1/ /album/fotogalerie-poradna-s-vyberem/analog-600-tlv-752-x-582-3m-jpg/ /album/fotogalerie-poradna-s-vyberem/analog-600-tlv-752-x-582-6m-jpg/ /album/fotogalerie-poradna-s-vyberem/analog-600-tlv-752-x-582-10m-jpg/ /album/fotogalerie-poradna-s-vyberem/analog-600-tlv-752-x-582-15m-jpg/ /album/fotogalerie-poradna-s-vyberem/analog-700-tlv-976-x-582-3m-jpg/ /album/fotogalerie-poradna-s-vyberem/analog-700-tlv-976-x-582-6m-jpg/ /album/fotogalerie-poradna-s-vyberem/analog-700-tlv-976-x-582-10m-jpg/ /album/fotogalerie-poradna-s-vyberem/analog-700-tlv-976-x-582-15m-jpg/ /album/fotogalerie-poradna-s-vyberem/ip-1280-x-960p-3m-jpg/ /album/fotogalerie-poradna-s-vyberem/ip-1280-x-960p-6m-jpg/ /album/fotogalerie-poradna-s-vyberem/ip-1280-x-960p-10m-jpg/ /album/fotogalerie-poradna-s-vyberem/ip-1280-x-960p-15m-jpg/ /album/fotogalerie-poradna-s-vyberem/ip-1920-x-1080p-3m-jpg/ /album/fotogalerie-poradna-s-vyberem/ip-1920-x-1080p-5m-jpg/ /album/fotogalerie-poradna-s-vyberem/ip-1920-x-1080p-10m-jpg/ /album/fotogalerie-poradna-s-vyberem/ip-1920-x-1080p-15m-jpg/

Otázka o nutnosti v systemů zabezpečení je řešena zobrazením mapy kriminality 

České republiky